TŠ progress

S námi se Vám otevírá taneční svět

Oblečení do tanečních

Ohledně oblečení, které se, především u dívek, může velmi lišit z hlediska – co na sebe do základních lekcí a co na sebe na doplňkové akce (prodloužené, kolony-plesy) – se můžete dozvědět více a hlavně podívat se a prohlédnout si v naší videogalerii a fotogalerii.

Všeobecně o oblečení do společensko-tanečních kurzů Taneční školy Progress Olomouc

Těm, kteří chtějí vypadat originálně a přizpůsobit své společenské oblečení módě nebo své postavě (především dívky), doporučujeme osobní přístup odborníka. poznámka: všechny fotografie jsou pořízeny z našich akcí

OBLEČENÍ PÁNOVÉ

Do tanečních kurzů Taneční školy Progress Olomouc pánové vystačí kromě pečlivé hygieny s vodou po holení a toaletní vodou či deodorantem.

Košile a doplňky: na výběr společenské košile je kladen v každé společnosti velký důraz, musí vždy ladit spolu s oblekem, módní je opět bílá barva a pastelové odstíny. Nejvhodnějším doplňkem je motýlek, dále kravata (pro mladé muže méně vhodná), spona či další doplňky nebo v současné době módní ozdobné košile či slavnostní „stojáčky“. U moderních „rozhalenkových“ košil se doplněk nevyžaduje.

Obuv: dobré je mít společenské boty zvlášť a přezouvat se až v šatně (= nutnost mít ve společnosti boty vždy čisté a naleštěné), nejvhodnější je měkká kožená společenská obuv (nejlépe s koženou podešví) – bude se Vám lépe tancovat, společenštější jsou boty šněrovací, ponožky vždy tmavé příp. tónované v barvě kalhot a bot (nikdy ne světlé či bílé).

Rukavičky: bílé rukavičky naše Taneční škola nevyžaduje, ale pro nácvik tanců v těsném kontaktu jsou vhodné (v prvních lekcích se hodně potí dlaně) – dívky se cítí v taneční náruči příjemněji, proto rukavičku pro pány doporučujeme! Pro náročné: Pro náročné mladé muže (a finančně náročnější pro rodiče) doporučujeme černé kalhoty, sako nebo spencer z černé, vínové, zelené či jiné barvy s lesklými klopami nebo sako s potiskem či vytlačovaným vzorem, slavnostní bílou košili (se stojáčkem) doplněnou motýlkem v černé barvě nebo barvě saka, společenské boty šněrovací z hladké nebo lakované černé kůže.

Nejlepší páry z tanečního kurzu

OBLEČENÍ DÁMY

Základní lekce: Dívky mají daleko více možností a kombinací. Doporučujeme lehké, nemačkavé materiály, vystříhejte se délky mini nebo supermini, neboť budete také proti hochům často sedět. Do základních lekcí se hodí spíše krátké šaty, neboť ze začátku taneční kroky nejsou úplně jednoduché, takže bude usnadněna vizuelní kontrola. Kombinovat se mohou různé halenky a sukně (pozor, při pohybu se ale halenka může vysoukat ven, řešením by mohly být módní společenské body). Nezapomínejte však, že oblečení by Vám nemělo bránit v pohybu (sukně či šaty alespoň mírně rozšířené, vrchní část spíše na ramínka nebo pouze krátké rukávky).

Asistentky TŠ Progress v modelech salonu Caxa Vsisko 

Pro ty, které budou chtít ušetřit, stačí ke krátkým šatům do základních lekcí uvázat dlouhou nabíranou sukni z lehkého transparentního materiálu ve stejném odstínu jako jsou šaty – a dlouhá večerní toaleta na prodloužené a kolony již není potřeba, zvlášť, pokud dívka přidá slavnostní účes, doplňky či bižuterii. Náročnější dívky (za pomoci svých maminek) budou mít šatník do tanečních (a následně i do společnosti) bohatší, favoritem číslo jedna zůstávají šaty z lehkých splývavých materiálů v pastelových barvách se střihem vhodným pro daný typ postavy, do základních lekcí krátké délky, na prodloužené a kolony dlouhé večerní šaty. Boty, doplňky, úprava: Vyplatí se kvalitní tělové punčocháče s lycrou, které jsou odolnější při střetech s jednotlivými tanečníky. Vystříhejte se páskových střevíčků, boty je nutno předem dobře doma rozchodit (nejlépe módní lodičky s plnou patou na středním podpatku – lépe chrání proti případnému pošlapání ze strany Vašeho partnera). Úprava zevnějšku je společenskou nutností, umyté a upravené vlasy by měly být samozřejmostí, dlouhé vlasy nejsou vhodné pouze rozpuštěné (nutno sepnout či vytvořit vhodné účesy), ozdoby a doplňky musí být dobře připevněny. Do kurzů bude zcela určitě dívkám slušet jemné nalíčení, příliš výrazné totiž přidává roky. Vhodný typ pudru zakryje lesknoucí se pleť (tzv. „upocený vzhled“), dívky, které mají problémovější pleť mohou použít před pudrem ještě malé množství podkladového tónovacího krému v barvě pleti, lehce nalíčené rty (doporučují se zvýraznit konturovací tužkou) a lehce nalakované či upravené nehty k mladým dámám rovněž patří stejně jako svěží ovocná či květinová vůně (pozor, pokud budete používat pouze toaletní vodu, nevoní se pokožka, ale prádlo, protože ve spojení s potem by se mohla krásná vůně zcela změnit).

Mnoho zajímavých a krásných zážitků a ještě více poznání a nových lásek Vám přeje Taneční škola Progress Olomouc.

Bc. Marek Černý

Taneční kurz pro mládež od září 2024 Přihlašovat se již mohou samostatně pouze pánové nebo domluvené páry.

Ve Vaší přihlášce se vyskytly následující chyby, prosím zkontrolujte údajePoložky označené * jsou povinné.

Odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováním osobních údajů, výhradně pro účely TŠ Progress.